Ще наприкінці 90 років минулого століття багато українців виїхали на проживання до інших країн, зокрема наважувалися іммігрувати до Португалії – найзахіднішу країну Європи.
Причинами еміграції було різні обставини, зокрема економічна скрута на Батьківщині, що спонукало українців шукати кращої долі за кордоном аби самореалізуватися та, зокрема, допомогти своїм родинам. Тож, наявність робочих місць і доволі м’які умови для мігрантів у самій Португалії були та дотепер є вкрай сприятливими.
Сьогодні імміграція в Португалію, недивлячись на велику відстань, яка розділяє наші країни, користується незмінною популярністю серед українців.
Міграційна політика ПортугаліїІмміграція в Португалію з України дозволена з біометричним паспортом, а також за наявності свідоцтва про народження у дітей. Оформлення візи чи дозволу на в’їзд не потрібно. Для того, щоб потрапити в країну можна скористатися як комерційними автобусними чи з/д рейсами, так і гуманітарними автобусами, які перевозять бажаючих безкоштовно, або приватними автомобілями.
Португальські транспортні компанії іноді пропонують безкоштовні автобусні перевезення з Іспанії, а також пільгові авіарейси з Польщі або Румунії.
Якщо претендент планує залишатися в країні більше трьох місяців, треба подати заявку на отримання довгострокової візи, а також ВНЖ в Португалії. Такі документи дозволять вам залишатися в країні протягом найближчих 1-2 років, а через п’ять років ви можете отримати ПМЖ в Португалії.
Способи імміграції в ПортугаліюІмміграція до Португалії для українців складається з декількох етапів, які включають вибір категорії міграції в залежності від можливостей та потреб претендента та ретельної перевірки мігранта на відповідність вимогам обраної програми, в рамках якої відбувається імміграція в Португалію.
Отримання ВНЖ в Португалії для фрілансерів можливо наступними способами:
Фінансово-незалежний іноземець. Претендентами з пасивним доходом може бути отримати віза D7 в Португалії. Такий спосіб вважається одним з найбільш швидких і простих для отримання карти резидента, адже не потребує вкладень в бізнес, нерухомість або інвестування. Така програма ідеально підходить для моряків, спеціалістів в сфері ІТ, а також підприємців з пасивним доходом. Переїзд до Португалії в цьому випадку можливий для всієї родини, та відсутні вимоги щодо володіння португальською мовою.
Віза підприємця. Імміграція до Португалії за допомогою так званої «золотої візи» доступна іноземцям, які можуть собі дозволити придбати на певну суму нерухомість в країні, інвестувати в місцевий бізнес або зробити пожертви на певну суму. Така імміграція до Португалії дозволяє поєднати отримання візи та вигідні інвестиції. Крім того, інвестор не має суворих вимог щодо постійного проживання в країні – в Португалії можна знаходитися не менше семи днів на рік.
Бізнес-імміграція. Португалія вважається однією з найкращих податкових резиденцій Європи та орієнтується не тільки на європейські, але й на світові ринки збуту. При цьому витрати на утримання офісу тут нижче, ніж в інших країнах, а низький корпоративний податок та пільги під час сплати ПДВ дозволяють бізнесу швидко розвиватися. Для того, щоб бізнес імміграція до Португалії з України була вдалою, треба мати робочий бізнес-план та достатні кошти для його реалізації.
Стартап віза. Спеціально для проживання в Португалії претендентів, які мріють заснувати стартап з нуля, міністерство економіки країни запустило спеціальну візову програму. Для того, щоб прийняти у ній участь, бізнес, який започатковується, має бути інноваційним, корисним, вигідним, а заявник має вміти керувати командою та фінансовими потоками. Для цієї програми не існує обмеження в часі – заявку можна будь-коли подавати онлайн португальською або англійською мовами.
Робоча імміграція. В залежності від спеціальності та кваліфікації працівника, роботодавець може здійснити корпоративний перевід співробітника, якщо головний офіс компанії розташовано за межами Португалії та інших країн ЄС. Якщо імміграція до Португалії з України необхідна фаховому співробітнику високої кваліфікації, той може отримати «блакитну картку» ЄС, яка надає право на необмежене в часі вільне пересування країнами Євросоюзу та пільгові умови отримання ВНЖ.
Воз’єднання родини. В цьому випадку імміграція в Португалію з України можлива, якщо в країні постійно проживає один з близьких родичів претендентів. Це може бути хтось з подружжя, неповнолітні діти, батьки , яким виповнилося 65 років, або молодші члени родини, які не в змозі піклуватися про себе самостійно.
Податковий резидент. Фізична або юридична особа, яка, згідно законодавства, належить до оподаткування згідно свого місцеперебування, має статус податкового резидента. Згідно умов програми NHR (Non-Habitual Resident) нові резиденти звільняються від податків на більшість видів прибутку з іноземного джерела протягом десяти років.
Незважаючи на те, що імміграція в Португалію для українців в більшості випадків є доволі простою та прийнятною, для підвищення шансів отримання ВНЖ радимо вам звернутися до досвідченого імміграційного адвоката, який допоможе вам успішно виконати всі умови, аби ваша імміграція в Португалію 2022 була легкою, що у подальшому, зокрема, дозволить вам претендувати отримати громадянство Португалії.