Українське законодавство містить детальні правила стосовно того, хто, скільки часу і на яких підставах може легально перебувати у нашій державі. Якщо іноземець планує перебувати в Україні довше, ніж йому дозволяє віза, варто задуматися про
.Посвідка на тимчасове проживання в Україні дає своєму володільцю певні додаткові права:
- право зареєструвати іноземцю підприємця (ФОП);
- право членам сім’ї іноземця отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні;
- право проходити курси для отримання водійських прав;
- право взяти споживчий кредит;
- можливість перебувати в будь-якій точці України на законних підставах протягом термін дії тимчасової посвідки.
Отримати посвідку іноземець може лише за наявності конкретних обставин, законодавства зафіксованих в українському законодавстві.
:- об’єднання родини, якщо один із сімейної пари є громадянином України;
- «воз’єднання сім’ї»: іноземець, у якого є посвідка на тимчасове проживання в Україні, має право запросити до себе члена своєї сім’ї – іншого з подружжя або дітей;
- реалізація проектів, пов’язаних з міжнародною співпрацею;
- співпраця з релігійними установами;
- працевлаштування;
- робота в іноземних організаціях або їх відділеннях;
- діяльність, пов’язана із розвитком культури, освіти, науки;
- діяльність, пов’язана із благодійністю;
- здійснення кореспондентської діяльності за кордоном;
- навчання.
Оформлення посвідки у Львові проводять згідно із законодавчо встановленим порядком, що містить такі ключові моменти:
- Необхідно заповнити заяву в місцевому управлінні ДМС.
- До заяви додається необхідний пакет документів.
- Заяву на отримання тимчасової посвідки має право подавати особа, яка досягнула 16 років. Виняток – якщо особа віком до 16 років має нотаріально засвідчену згоду батьків на отримання посвідки.
- Тимчасову посвідку видають на один рік, кожного наступного року можна подовжувати термін перебування в Україні.
- У випадку надання міжнародної допомоги, посвідку видають на час проведення проекту.
- У разі здобування освіти на території України, посвідку видають на час навчання.
- У випадку, якщо у іноземця змінилися персональні дані, необхідно в 10-денний термін подати копії документів із новою інформацією до місцевого управління ДМС.
- Якщо буде встановлено відсутність підстав для перебування в Україні надалі, особа, якій видали тимчасову посвідку, має впродовж семи днів виписатися з місця реєстрації і покинути межі України.
- Заяву про видачу посвідки на тимчасове проживання розглядають протягом п’ятнадцяти днів опісля подання документів та ухвалюють рішення про оформлення такої посвідки. У заяві проставляється штамп, що підтверджує надання посвідки або вказується обґрунтована причина відмови у видачі посвідки.
- Посвідку іноземцеві видають під розписку..
- Для отримання посвідки необхідно мати житло, де іноземець зможе отримати реєстрацію (фактична адреса проживання іноземця на території України). Також заявнику треба подбати про наявність житла та адреси, за якою він/вона буде зареєстрований, оскільки відомості про місце проживання записуються у посвідку.
- У випадку втрати посвідки можна оформити нову.
- Про отримання посвідки у національному паспорті іноземця робиться відповідний запис.
Перелік документів може різнитися, залежно від конкретної мети перебування іноземця в Україні. Наприклад, для об’єднання родини знадобляться такі документи:
- .
- Паспорт іноземця з відкритою візою категорії D та нотаріально засвідчена копія сторінок з персональними даними. Квитанцію про оплату збору до державного бюджету, що становить два прожиткових мінімуми;
- Чотири фотокартки 3,5х4,5, на матовій основі;
- Ідентифікаційний номер платника податків.
- Документи, на основі яких підтверджуються родинні зв’язки: свідоцтво про укладення шлюбу чи свідоцтво про народження дитини.
- Документ про наявність житла для реєстрації місця проживання, копія паспорта власника помешкання та документів, які встановлюють право власності. Заява від власника помешкання.
- Довідку про доходи приймаючої сторони, що підтверджує фінансову спроможність громадянина України утримувати родину.
- Поліс медичного страхування.
Існують випадки, передбачені законодавством України, коли особа, яка отримала право на тимчасове проживання, втрачає його:
- У випадку надання неправдивої інформації і використанні фальшивих документів, на підставі яких видавалася посвідка на тимчасове проживання.
- Якщо припинено діяльність, яка була підставою для надання тимчасової посвідки: звільнення з роботи, припинення навчання тощо.
- У випадку відкриття кримінального провадження.
- Якщо дії іноземця загрожують безпеці українських громадян – загрожують їхньому життю, здоров’ю або мають терористичний нахил.
- Якщо є судове рішення щодо примусової депортації іноземця.
в Україні залежить від підстави отримання тимчасової посвідки, наявності місця для реєстрації прописки тощо. Зазвичай у вартість отримання тимчасової посвідки входить переклад паспорту іноземця, отримання медичного страхування, державний збір за отримання посвідки на тимчасове проживання.
Питання, що часто задають іноземці при отриманні посвідки на тимчасове проживання:
– Чи може іноземець отримати візу D не виїжджаючи з країни?
Після отримання посвідки на тимчасове проживання іноземець (навіть з безвізових країн як США, країни Євросоюзу тощо) повинен отримати візу Д. Лише після отримання такої візи іноземець може звертатися для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні. Отримати візу D іноземець може лише в країні свого походження, інколи в інших країнах, якщо це передбачено посольством України (наприклад, посольство України в Польщі часто приймає іноземців з інших країн та видає візи, цю інформацію слід перевіряти на сайті відповідного посольства України).
– Після отримання посвідки на тимчасове проживання зобовязує іноземців прописатися?
Так, іноземець після отримання тимчасової посвідки повинен зареєструвати місце проживання (прописка).
– Чи повинен іноземець при отриманні тимчасової посвідки проживати в Україні постійно?
Ні, іноземець, що отримав посвідку на тимчасове проживання може перебувати в Україні стільки часу, скільки йому потрібно.
Якщо у Вас є запитання, звертайтесь за контактами, вказаними на нашому сайті, і наш імміграційний адвокат обов’язково Вам допоможе.