- 1 Нюанси реєстрації шлюбу з іноземцем
- 1.1 Типи процедури шлюбу з іноземцем
- 1.2 Документи, які потрібні щоб одружитись з іноземцем
- 1.3 Звернення до РАЦСу
- 1.4 Шлюб за добу у Львові
- 1.5 Деякі нюанси одруження з іноземцем
- 1.6 Як швидко і просто одружитись з іноземцем
- 1.7 Питання, які часто задають українки при укладенні шлюбу з іноземцем закордоном:
На сьогоднішній день не рідкісними є ситуації, коли українці бажають створювати сім’ї і професійних юристів. Адвокатське об’єднання «Бачинський, Коломієць і партнери» пропонує вам свої послуги. Ми допоможемо вам швидко і просто узаконити свої стосунки.
. Якщо ви закохались в громадянина іншої країни і бажаєте одружитись в Україні, це буде не так складно, як в більшості країн світу. Однак ця процедура теж має свої нюанси. Якщо ви хочете зекономити час і сили, зверніться доЯкщо ви бажаєте
, у вас можуть виникнути деякі проблеми. Через відмінності у законах різних держав, реєстрація такого шлюбу – досить важка справа. Вам знадобиться пройти через кілька юридичних процедур, щоб успішно одружитись.Нюанси реєстрації шлюбу з іноземцемОсновним нюансом такого шлюбу є те, що іноземець в момент реєстрацію має легально перебувати в Україні. Тому заяву варто подавати як мінімум за місяць до закінчення дозволеного строку перебування. Інакше, дозвіл може закінчитись, і шлюб стане неможливим.
Ще одна важлива деталь – переклад документів українською мовою. З цим можуть виникнути певні труднощі, оскільки переклади мають співпадати між собою. Крім того, часто стається так, що переклади довідок роблять неналежним чином, і через це всю процедуру потрібно проходити спочатку. Після реєстрації, іноземець матиме право оформити собі посвідку на тимчасове проживання в Україні. Право на постійну посвідку він отримає через два роки шлюбу.
Типи процедури шлюбу з іноземцемПроцедура «змішаного шлюбу», коли наречені є громадянами різних держав, може бути звичайною і прискореною. Звичайна займає півтора місяці, прискорену ж можна завершити приблизно за тиждень.
Для того, щоб одружитись за звичайною процедурою, вам потрібно буде спочатку звернутись до обласного відділу РАЦСу і принести туди усі потрібні папери. Там вам видадуть супровідний лист. Далі треба прийти у районний відділ РАЦСу (саме там відбувається власне
), написати заяву і призначити дату реєстрації. Після цього, вам залишиться дочекатись рішення з Державної міграційної служби і, через місяць, прийти в РАЦС ще раз, для реєстрації і отримання свідоцтва про шлюб.Якщо ви хочете одружитись в прискореному порядку, вам все одно потрібно буде спочатку прийти з документами в обласне відділення РАЦСу. Цей крок обов’язковий при одруженні з іноземцем. Пари, де обоє наречених є громадянами України, зразу несуть документи в районний відділ.
Після того, як ви отримаєте супровідний лист і рішення ДМС, потрібно записатись на послугу «
». Далі вам залишиться тільки зареєструвати свій шлюб і отримати свідоцтва.Документи, які потрібні щоб одружитись з іноземцемДля того, щоб одружитись, вам потрібно буде зібрати певні документи. Ось їх перелік:
- Паспорти обох наречених (громадянин України має принести внутрішній паспорт, а іноземець – той паспорт, за яким він перетнув кордон);
- Два переклади паспорта іноземця (один з печаткою перекладача, інший – завірений нотаріусом).
Якщо один з наречених або обидва раніше були в шлюбі, потрібно принести також документи, які підтверджують його припинення. До них відносяться свідоцтво або рішення суду про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть, тощо. Якщо ці документи видані в іншій державі, їх потрібно перекласти і апостилювати або легалізувати. Рішення суду має мати законну силу. Це підтверджується наявністю штампу і печатки.
Звернення до РАЦСуПісля того, як ви зберете усі документи, вам потрібно буде віднести їх в обласне відділення РАЦСу. У Львові воно знаходиться за адресою: вул. Дорошенка, 23. Там ваші документи перевірять, а з вами проведуть співбесіду. Начальник відділу направить запит у ДМС для того, щоб перевірити, чи законно іноземець перебуває в Україні і скільки ще днів лишилось до того, як йому прийдеться повернутись за кордон. Зазвичай відповідь приходить за десять робочих днів.
Якщо ви плануєте взяти участь в проекті «Шлюб за добу», повідомте про це, і відповідь прийде протягом п’яти робочих днів. Якщо ви одружуєтесь в звичайному порядку, то цей запит буде подавати не обласний а районний відділ ДМС.
Після перевірки ви отримаєте два документи. По-перше, це висновок ДМС про те, скільки ще днів іноземець може бути в Україні. По-друге, лист про актуальний сімейний стан іноземця, в якому написано, що громадянин ознайомлений з тим, які правові наслідки будуть, якщо виявиться, що він подав неправдиві дані про себе.
Шлюб за добу у ЛьвовіЗ літа 2016-го року, в деяких містах України, функціонує експериментальний проект «Шлюб за добу». Ця послуга платна і відбувається через посередника, яким виступає державне підприємство. У Львові таким посередником можуть бути: Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького, музей «Шевченківський гай» та стадіон «Арена Львів».
В залежності від того, яке підприємство ви оберете своїм посередником, вартість послуги буде відрізнятись. Орієнтовно вартість шлюбу за добу становить від двох з половиною тисяч гривень у будні дні, до трьох з половиною в вихідні і свята. В цю суму входить оплата послуг РАЦСу та державне мито.
Для того, щоб одружитись прискорено, вам потрібно укласти договір і написати спільну заяву про реєстрацію шлюбу. Після того, як ви зробите це і оплатите послугу, вам потрібно буде взяти усі документи (висновки РАЦСу і ДМС, квитанції, договір, заяву, переклад паспорта) і віднести їх у районне відділення РАЦСу, за місцем знаходження посередника. Саме там і відбувається реєстрація. Перевірте, чи немає в документах, які вам дадуть на підпис, механічних помилок. Після закінчення процедури, кожному з вас видадуть свідоцтво про шлюб.
АО “БК партнерс” надає комплексну юридичну підтримку у
. Ви можете звернутись навіть з-за кордону, ми дистанційно перевіримо всі документи через емейл чи скайп та надамо консультації, які документи потрібно привезти з собою.Деякі нюанси одруження з іноземцемУкраїнці звикли до того, що при одруженні і розлученні в паспорт ставлять штамп. Ця процедура існувала ще з радянських часів. Однак, у жовтні 2016-го року її скасували. Тепер штамп у паспорт не ставлять. Сімейний стан підтверджується відповідними свідоцтвами. Однак, якщо громадянин України бажає взяти прізвище іноземця, в РАЦСі йому поставлять штамп про те, що паспорт треба обміняти протягом місяця.
На даний момент, при реєстрації шлюбу не потрібна участь свідків. При бажанні, ви можете їх запросити, якщо влаштовуєте офіційну церемонію, однак це дань традиції, а не вимога закону.
Якщо ви перебували в шлюбі кілька разів, вам не потрібно приносити документи про завершення усіх, лише ті, що стосуються останнього.
Якщо іноземець не був раніше одружений, йому треба подати лише паспорт і його переклади. Документів, які підтверджують сімейний стан, закон в такому випадку не вимагає.
Якщо наречена вагітна, ви маєте право на прискорену процедуру, і вам не потрібно брати участь у «
». Однак факт вагітності потрібно підтвердити довідкою з підписами лікаря і завідуючого та печаткою.Як швидко і просто одружитись з іноземцемЯкщо ви бажаєте узаконити свої стосунки з іноземцем і не хочете займатись довгою бюрократичною тяганиною, вам варто звернутись по допомогу до професійних юристів. Адвокатське об’єднання «Бачинський, Коломієць і партнери» пропонує вам свої послуги. У нас працюють справжні професіонали з багаторічним досвідом у сфері сімейного та міжнародного права. Звертайтесь до нас, ми допоможемо вам одружитись, не затрачаючи зайвих зусиль.
Після того, як ваш шлюб буде зареєстрований, іноземцю потрібно буде звернутись за тимчасовою посвідкою. Щоб отримати її, потрібно щоби іноземець оформив собі нову візу, на основі свідоцтва про шлюб. Метою візиту має бути возз’єднання з сім’єю. Це потрібно навіть тоді, коли він є громадянином країни з безвізовим в’їздом в Україну. Громадяни деяких країн звільняються від цього, але мета візиту все одно має бути та сама. Крім цього, варто щоб у подружжя була однакова прописка. Інакше потрібно буде пройти через довгу процедуру доказу того, що шлюб не фіктивний. Через два роки іноземець зможе подати документи на посвідку на постійне проживання або отримати громадянство України.
Якщо іноземець вступить в шлюб не з громадянином України а з іншим іноземцем, що отримав посвідку на постійне проживання, також може оформити її, не чекаючи два роки. Але право на громадянство, в такому випадку, можна отримати лише через п’ять років.
Питання, які часто задають українки при укладенні шлюбу з іноземцем закордоном:– Чи укладений
Так, немає значення де буде укладено . Свідоцтво про шлюб з іноземцем буде діяти в Україні та давати йому право на тимчасову, а за 2 роки на постійну посвідку. Але є деякі нюанси укладення шлюбу не в Україні, які Ви повинні вивчити і врахувати перед укладенням такого шлюбу, наприклад: зміна віросповідання, певні традиції тої країни іноземця, спрощення чи ускладнення розірвання шлюбу (наприклад, в деяких країнах світу чоловік може розірвати шлюб, коли захоче, а жінка – ні; чи допустимо умовою розірвання шлюбу є зрада або мінімальне проживання в шлюбі 5 років тощо).
– Чи потрібно після отримання свідоцтва про шлюб з іноземцем закордоном реєструвати ще повторно шлюб в Україні?
Ні, такий шлюб в Україні реєструвати не потрібно. Свідоцтво про визнається в Україні, лише якщо воно з інших країн, то потребує перекладу, а також додаткового завірення (апостиль чи легалізація, залежно від країни іноземця).
– Чи потрібно в Україні іноземцю проходити співбесіду (перевірку) перед одруженням в РАЦсі?
У Львові існує своєрідна процедура відсівання фейкових шлюбів, коли перед поданням заяви в ЗАГС іноземець повинен пройти співбесіду у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у львівській області. Лише після цього заяву від іноземця приймуть в будь-якому ЗАГСі Львова.
– Чи можливо одружитися з іноземцем швидше, ніж за місяць?
Так. Раніше можна було лише за 1 місяць або раніше, якщо дружина була вагітна. Відтепер у Львові ввели послугу офіційного пришвидшення одруження за 1 добу ( ).
В даній процедурі є дуже багато нюансів і тонкощів. Її досить складно зробити зразу правильно, врахувавши їх усі. Тому, буде розумно доручити цю справу професіоналам. Імміграційні та сімейні юристи АО “Бачинський, Коломієць і партнери” є найкращими сімейними юристами, яких можна знайти в Україні. Вони з радістю допоможуть вам укласти шлюб з іноземцем та жити довго і щасливо. Телефонуйте +380960020100