Багато кого з підприємців цікавить, яким чином можна здійснити
. Ні для кого не є секретом, що український бізнес-простір важко сьогодні назвати стабільним – його відчутно лихоманить, спостерігаються постійні запальні процеси і кризові ситуації.Постійні зміни в законодавстві, недотримання чиновниками букви закону, можливість неоднозначного трактування деяких законів – все це не сприяє тому, щоб іноземний інвестор почував себе комфортно в наших умовах.
Чи потрібна реєстрація іноземних інвестиційВ першу чергу потрібно зауважити, що запрошення в Україну іноземця для фінансування бізнес-проектів не передбачає обов’язкової . Законодавство чітко й однозначно твердить про те, що можна абсолютно легально обійтися без цієї процедури.
Але, з іншого боку, інвестор, що не має офіційного статусу, практично не захищений від багатьох ризиків і фактично не має ніяких гарантій безпеки свого капіталу з боку держави.
Отже, якщо уважно прочитати частину 3 статті 395 Господарського кодексу України, можна підсумувати – іноземний інвестор, що не має офіційної реєстрації, втрачає право на наступні чинники:
- Пільги, що передбачені законом;
- Гарантії щодо повернення незаконно вилучених коштів і активів;
- Захист від незаконних дій з боку чиновників та державних установ;
- Відшкодування деяких видів збитків;
- Захист та гарантії при пересиланні коштів, які були отримані в результаті інвестування;
- Гарантії в разі припинення інвестиційної діяльності.
Отже реєстрація іноземного громадянина в якості інвестора української компанії дає дуже багато переваг у порівнянні з неофіційним статусом. Це дозволяє йому забезпечити належним чином безпеку своїх коштів, а також отримати всі відповідні гарантії від держави.
Правила і порядок реєстрації іноземних інвестиційДавайте розберемо більш детально, що говорить законодавство нашої держави про
. Початково може здаватись, що все надзвичайно просто – законодавство доволі чітко окреслює всі необхідні етапи процедури, за якою відбувається реєстрація іноземця, який вирішив фінансувати український бізнес-проект.Є три нормативні документи, де чітко описані процедура та
. Це Закон «Про режим іноземного інвестування», Постанова кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання» від 06.03.2013 року № 139, а також Інструкція про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій, з якою можна ознайомитись на сторінці Київської міської державної адміністрації в Інтернеті.Отже, з першого погляду ніяких складностей та неоднозначних трактувань виникнути не може. Всю процедуру, по якій відбувається реєстрація іноземця приватним підприємцем в якості інвестора бізнес-проекту, можна представити у вигляді трьох етапів:
- Приєднання інвестиційних коштів до статутного капіталу компанії;
- Отримання підтвердження податкових органів про факт долучення коштів;
- Безпосередня реєстрація факту інвестиції.
Але, як це часто трапляється у нас в державі, законодавство і суворі реалії – це зовсім різні речі. На жаль, ще ніхто не скасував таке поняття, як бюрократична рутина – в ній здатні потонути навіть самі завзяті. Тому є багато прикладів, коли реєстрація іноземця фізичною особою-підприємцем або юридичною особою в якості інвестора свого бізнесу зупиняється в процесі просто тому, що не вистачило сил для боротьби з апаратом бюрократії і корупції.
Юридична допомога при реєстрації іноземних інвестиційВихід з ситуації очевидний – варто скористатись допомогою професійних юристів, котрі вміють орієнтуватися в тонкощах українських законів, а також вміють справлятись із свавіллям чиновників.
Адвокатське Об’єднання “Бачинський, Коломієць і партнери” пропонує свої послуги на будь-якому етапі в українські компанії. Наші спеціалісти вам допоможуть грамотною порадою, нададуть всі необхідні консультації або візьмуть на себе всі клопоти, пов’язані з процедурою реєстрації.