Багато людей змінюють своє місце проживання та переїжджають до інших країн. Це з різними причинами: політичними чи економічними. Хтось шукає сприятливих умов для життя, хтось — для бізнесу. Для переїзду в Україну потрібно підготувати пакет паперів, який допоможе жити на її території легально.
Посвідка на постійне місце проживання (ПМП) – це документ, що підтверджує особу іноземців або осіб без громадянства, що дає право на проживання на території України. Щоб іноземцю видали таке посвідчення, необхідно насамперед оформити дозвіл на імміграцію. Зробити це можна, виконавши одну з умов: необхідно мати родинні зв’язки з жителями нашої країни, або внести іноземну інвестицію у розмірі 100 тисяч доларів на економіку.
Іноземні громадяни таким чином можуть зберегти громадянство своєї держави, при цьому легально жити в нашій державі, приїжджати сюди без обмежень, стати підприємцем або возз’єднатися з українською родиною. Видається така довідка терміном на 10 років, з можливістю її продовження на такий самий період. Отримуючи таке ПМП в Україні, нерезиденти можуть розраховувати на всі привілеї від країни, крім участі у виборах та зайняття державних посад.
Не варто плутати постійне та тимчасове місце проживання. ТМП видається лише терміном від одного до трьох років і має менше переваг. Підстави для отримання такого посвідчення – працевлаштування, освіта та возз’єднання із родичами.
Хто має право отримати дозвіл на постійне місце проживання в УкраїніВідповідно до Закону України «Про імміграцію» виділяють дві групи людей, які можуть отримати відповідний дозвіл, та у майбутньому ПМП в Україні.
До першої відносяться особи за квотою:
- висококваліфіковані фахівці різних сфер діяльності, яких дуже потребує наша держава;
- працівники наукових спеціальностей;
- іноземці, які внесли інвестиції у економічний розвиток країни;
- люди, які вже мали українське громадянство;
- біженці з підтвердженим статусом не менше трьох років;
- близькі родичі іноземця (батьки, діти, чоловік чи дружина);
- повнорідні брати, сестри, бабусі, дідусі, батьки громадянина нашої країни.
До другої групи належать особи, які можуть стати іммігрантами без квоти: чоловіка чи дружини громадянина України, шлюб яких укладено не менше двох років тому; неповнолітні діти та батьки; опікуни або піклувальники; люди, які мають право отримати громадянство за територіальним походженням; а також іноземці, переїзд яких представляє нашій державі великий інтерес (фізики, біологи, лікарі, науковці та інші).
Слід зазначити, що законодавством встановлено список тих, кому можуть не підтвердити дозвіл на імміграцію: засуджені за різні злочини, якщо судимість не знято; люди, які хворіють на захворювання, які внесені до списку охорони здоров’я (алкоголізм, інфекційні хвороби, наркоманія); іноземці, яким заборонено в’їзд на територію країни, а також ті, хто надав неправдиві дані.
Які документи потрібні для отримання постійної посвідки на проживання в УкраїніПорядок отримання та список потрібних документів може трохи відрізнятися, це залежить від критерію, за яким іноземець хоче оформити постійний дозвіл на проживання (ПМП) у місті Львів та Київ чи інших регіонах України. Насамперед потрібно підготувати:
- заяву – одається до посольства, якщо людина за кордоном, або до місцевої міграційної служби на території країни;
- документ, що підтверджує особу та її копії;
- переклад паспорта, засвідчений нотаріально;
- копія дозволу на міграцію (попередньо засвідчена);
- чотири матові фотографії;
- чек про оплату державного мита;
- копія ІПН, якщо він видавався.
Якщо у людини є якісь пільги, вона може заощадити і не сплачувати податок (держмито), але при цьому потрібні довідки. Спеціальний український орган виконавчої влади розглядає всі папери протягом 15 робочих днів та видає посвідку на проживання.
Переваги отримання легалізованого посвідченняДля людей, які отримали дозвіл на проживання, відкривається маса можливостей. Вони можуть прибувати на територію країни будь-коли без візи, а також без витрат на страховку, податки та збори, які зазвичай сплачують іноземці. Людина сама обирає область та місто проживання. Також перевагою для іноземних громадян, які мають такий документ, є те, що вони можуть бути офіційно працевлаштованими без оформлення додаткових дозволів.
Крім цього, резиденти мають право зайнятися підприємницькою діяльністю та зареєструватися як фізична особа, сплачуючи податки нарівні з українцями. Такі громадяни мають право на придбання нерухомості, землі та транспортних засобів. Ще однією перевагою такої процедури вважається отримання освіти, медичної допомоги на тих самих підставах, що й жителі країни. Є й невеликі обмеження, яких можна уникнути, здобувши українське громадянство.