За статистикою, приблизно кожен третій повнолітній українець живе не за місцем офіційної реєстрації. Це спричиняє певні складнощі в отриманні адміністративних, медичних та інших послуг. Часто, щоб скористатися законними правами на зміну документів або отримання державної допомоги, людина змушена їхати до іншого міста та звертатися до органів самоврядування за місцем прописки.
Особливо гостро проблема відсутності місця реєстрації стоїть у великих містах, куди люди приїжджають, щоб навчатися чи працювати. Якщо людина планує проживати за певною адресою більше 3 місяців, їй необхідно оформити тимчасове місце реєстрації. Це забезпечить легальне перебування у місті та право на отримання всіх соціальних благ.
Але якщо українець може проігнорувати вимогу закону, то для іноземців питання місця реєстрації гостріше. Перебуваючи в Україні тривалий термін, громадянин іншої країни зобов’язаний звернутися до міграційної служби, якщо така особа перебуватиме в Україні більше 90 днів, та зареєструвати своє місце проживання. Інакше через один або три місяці його можуть оштрафувати, депортувати і навіть заборонити подальше оформлення візи для перетину кордону.
Варто зазначити, що щодо недалекому минулому отримання та продовження реєстрації вимагало спеціального дозволу. Правила спростилися за 12 років після того, як Україна стала незалежною державою. Влада не виставляє вимог щодо якості місця проживання, кількості прописаних громадян, санітарних норм тощо.
Відмітку про наявність реєстрації ставлять у посвідці на проживання. Додатково громадянину видають довідку та вносять дані до державного реєстру. Отримати право доступу до цієї інформації можуть лише представники влади.
Тимчасова прописка іноземного громадянина оформляється у Центрі надання адміністративних послуг. Якщо з якоїсь причини людина не може прийти сама, це має право зробити офіційно засвідчений представник.
Для отримання реєстрації необхідно:
Заява;
посвідка на проживання;
квитанція про оплату державного мита;
довідки чи інші папери, що підтверджують право на проживання за певною адресою.
Якщо іноземець не може надати договору про оренду або нотаріально завірену згоду власника житла про заселення та отримання прописки, власник повинен прийти до Центру самостійно.
Отримання тимчасової прописки – процес досить звичайний. Проте в іноземних громадян можуть виникнути проблеми з оформленням паперів. Щоб прискорити процедуру та уникнути непорозумінь, які тягнуть за собою штрафні санкції, зверніться за консультацією до юристів.
Адвокатське об’єднання “Бачинський та партнери” надає допомогу з оформленням документів для продовження тимчасового місця проживання іноземця в Україні та отриманням іноземним громадянином реєстрації за місцем проживання у Києві, Львові чи інших містах.
З компанією “Бачинський та партнери” співпрацюють юристи широкої спеціалізації. До нас звертаються за послугами у сфері інформаційного та міграційного права.
Головний офіс об’єднання розташований у Львові. Також є представництво у місті Київ. Додатково адвокати АТ “Бачинський та партнери” надають допомогу мешканцям Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської та Одеської областей.