За законами України, посвідку на тимчасове проживання можна отримати лише строком на рік. Після цього, якщо ви бажаєте продовжити тут жити і не можете отримати постійної посвідки чи громадянства, вам потрібно буде продовжити посвідку на тимчасове проживання в Україні. Така процедура значно простіша за отримання посвідки в перший раз, але і вона має ряд певних юридичних тонкощів. Тому, якщо ви не маєте багатого досвіду в подібних справах, вам значно допоможуть послуги кваліфікованого юриста. Їх вам може надати фірма «Бачинський, Коломієць і партнери».
Підстави для продовження посвідки на тимчасове проживання
Кожен, хто вже мав посвідку раніше, може її продовжити, якщо обставини за якими вона була видана вперше, ще діють. Таких обставин є велика кількість, починаючи від приїзду на навчання і закінчуючи укладанням шлюбу. В останньому випадку, через два роки ви вже можете оформити собі посвідку на постійне проживання в Україні. Для продовження посвідки немає інших вимог, окрім тих, що висуваються для її першого оформлення.
Порядок продовження посвідки на тимчасове проживання
Якщо строк дії вашої тимчасової посвідки добігає кінця, і ви бажаєте продовжити її, вам треба буде пройти кілька кроків для цього. Варто зауважити, що звертатись за продовженням посвідки на тимчасове проживання в Україні варто не пізніше, ніж за п’ятнадцять днів до закінчення терміну її дії. Інакше можуть виникнути проблеми з вашим статусом в Україні. Першим кроком для продовження посвідки на тимчасове проживання є збір необхідних документів. От їх перелік:
- Паспорт або документ, який може використовуватись замість нього;
- Оригінал посвідки, яку ви хочете продовжити;
- Документи, що доводять ваше право на тимчасове життя в Україні;
- Чотири фотографії 3,5 на 4,5 см;
- Копія ідентифікаційного коду (якщо є);
- Переклад документів українською мовою (якщо потрібно).
Документами, які доводять ваші права на посвідку, є документи, за якими ви отримали її вперше. Це може бути свідоцтво про шлюб, довідка з місця роботи або навчання, клопотання від релігійної організації, тощо. Фотографії мають бути зроблені на матовому папері і відрізнятись від фотографій у попередніх посвідках. Якщо ваші релігійні переконання вимагають щоб на фотографіях ви були в головному уборі, це дозволяється, якщо ви в ньому на фотографії в паспорті.
Наступним кроком для продовження посвідки на тимчасове проживання в Україні є написання заяви. На цьому етапі вам потрібно бути дуже уважним, оскільки часто людям відмовляються видавати документи через неправильно написану заяву. Зразок заяви ви зможете знайти в мережі або попросити у відділенні ДМС.
Після цього вам потрібно буде віднести документи і заяву у відділення ДМС за місцем проживання. Там вашу справу розглядатимуть впродовж п’ятнадцяти днів. Саме тому не варто затягувати з поданням заяви на продовження посвідки. Якщо ви все зробили правильно, через п’ятнадцять днів вам видадуть новий документ, який, однак, через рік знову треба буде продовжити. Відмовитись видавати посвідку можуть через неточності з оформленням документів або якщо ви становите небезпеку для держави і її громадян.
Процес продовження тимчасової посвідки дуже важливий для усіх, хто живе в Україні без громадянства. Якщо ваша посвідка закінчиться до того, як ви її продовжите, у вас можуть виникнути проблеми з подальшим перебуванням в Україні. Тому, якщо ви не маєте великого досвіду в юридичних процедурах, вам краще звернутись за допомогою до кваліфікованих юристів. Таку допомогу вам пропонує львівська фірма «Бачинський, Коломієць і партнери». Ми допоможемо вам уникнути проблем і труднощів з оформленням посвідки, зекономимо ваш час і сили. Звертайтесь у «Бачинський, Коломієць і партнери», ми подбаємо про вас.