Людям, які живуть в Україні, варто зареєструвати місце свого проживання, для того, щоб отримувати на цю адресу офіційні листи і кореспонденцію. Часто це може бути досить важливо. Таким чином, отримується велика частина офіційних документів. Однак процедура реєстрації може бути важкою для тих, хто не розбирається в юриспруденції. В такому випадку, варто звернутись за професійною підтримкою. Її вам може надати фірма «Бачинський, Коломієць і партнери».
Про реєстрацію місця проживання
Реєстрація місця проживання – один з важливих аспектів міграційного права. Приступити до отримання довідки про реєстрацію місця проживання потрібно якнайшвидше після того, як у вас з’явиться місце проживання. Варто подумати про це зразу після отримання постійної посвідки, тимчасової посвідки або громадянства України.
Після того, як ви отримаєте довідку, інформацію з неї внесуть в ваш паспорт або інший документ, що служить для засвідчення особи. Також ці дані внесуть у державний реєстр, щоб ви могли отримувати листи і кореспонденцію. Інформацію про ваше місце проживання будуть зберігати в окремій кімнаті, в спеціальних шафах, так, щоб її не зміг отримати і використати хтось, у кого немає на це права. Знаходитись у цих приміщеннях можуть лише працівники.
Етапи оформлення довідки про реєстрацію місця проживання
Якщо ви хочете отримати довідку про реєстрацію місця проживання, вам потрібно буде зробити кілька кроків. Перший з них – збір документів. Ось перелік тих, які вам потрібні:
- Паспорт або документ, що може його замінити;
- Квитанція про те, що ви сплатили державне мито;
- Талон про зняття з реєстрації місця проживання (якщо ви міняєте його в межах України);
- Документи, які підтверджують ваше право на життя за вказаною адресою;
- Військовий квиток або приписне свідоцтво (при потребі);
- Свідоцтво про народження (для дітей до 16 років).
Деякі люди звільняються від сплати держмита. Якщо ви – один з них, то, замість квитанції, вам треба буде подати документи, які підтверджують пільги.
Наступний крок – написання заяви. Її зразок можна знайти в мережі або попросити у відділенні ДМС. На цьому етапі потрібно бути дуже уважним, оскільки помилки можуть призвести до того, що вам відмовляться видавати довідку.
Довідки для дітей до чотирнадцяти років мають отримувати батьки. З чотирнадцяти цю процедуру потрібно здійснювати особисто. Якщо у батьків дитини різна адреса, то той з батьків, який подає заяву, має також принести письмову згоду другого на це.
Документи для оформлення довідки про реєстрацію місця проживання
Якщо заяву подає законний представник, то він має також подати свій паспорт і документ, який підтверджує його повноваження.
Щоб зняти людину з реєстрації потрібно подати заяву, написану цією людиною, або законним представником, відповідне судове рішення, документ про припинення проживання в Україні (для іноземців і людей, в яких нема громадянства), або свідоцтво про смерть.
Реєстрація і зняття з місця перебування проходять за подібними процедурами.
Часто буває важко розібратись з тим, як подавати документи, писати заяву та з іншими юридичними тонкощами. Крім цього, такі речі забирають багато часу, а він є дуже важливим для багатьох людей. Тому, найкращим варіантом буде звернутись за допомогою до професіоналів. Львівська компанія «Бачинський, Коломієць і партнери» пропонує вам свою підтримку. Наші працівники є найкращими в своїй справі, вони з радістю допоможуть вам з реєстрацією та іншими юридичними процедурами. З нами ви зекономите час і сили та зможете без проблем вирішити усі питання, пов’язані з міграцією. Звертайтесь у «Бачинський, Коломієць і партнери» – ми вам допоможемо.