Коли іноземці, або люди без громадянства, які живуть в Україні починають бажати здійснювати значні фінансові операції, у них постає потреба оформити собі ідентифікаційний код. Цей документ потрібен для багатьох видів діяльності. Його оформлення не є простою справою, і, щоб не помилитись і не втратити час, варто звернутись за підтримкою до професіональних юристів. Таку можливість вам дає львівська юридична фірма «Бачинський, Коломієць і партнери».
Ситуації, в яких потрібне оформлення ідентифікаційного коду
Ідентифікаційний код потрібен в багатьох ситуаціях. Його функція – регуляція сплати податків. Перша ситуація, яка потребує його оформлення, – коли іноземець влаштовується в Україні на роботу. Також, це потрібно при вступі до навчального закладу, реєстрації підприємця, отриманні статусу засновника або акціонера юридичної особи і відкритті банківського рахунку. Крім цього, оформити ідентифікаційний код потрібно при набутті громадянства України і отриманні посвідки на проживання. Ідентифікаційний номер дозволяє державі вести облік податків, сплачених його власником.
Етапи отримання ідентифікаційного коду
Якщо вам потрібно оформити собі ідентифікаційний код, ви матимете зробити декілька кроків. Першим з них є збір необхідних документів. Ось їх перелік:
- Паспорт та його копія;
- Облікова картка (заява, форма якої встановлена законом);
- Переклад паспорта українською мовою та його копія;
- Довіреність на представництво (якщо ви оформляєте ідентифікаційний код через представника).
Варто пам’ятати, що, якщо довіреність була оформлена не в Україні, її треба буде легалізувати або апостилізувати.
В даному випадку, написання заяви не потрібне, оскільки облікова картка водночас є і заявою. Подавати документи потрібно до органів Державної фіскальної служби України. Такі справи розглядають до семи днів, після чого, якщо ви все зробили правильно, вам видадуть ідентифікаційний код.
Якщо ваші релігійні принципи забороняють вам користуватись ідентифікаційним кодом, ви маєте право цього не робити. Тоді, в якості коду будуть використовуватись серія і номер вашого паспорта.
Питання, які часто задають іноземці при отриманні ідентифікаційного коду:
– Чи може іноземець після отримання ідентифікаційного коду проживати на території України?
Отримання ідентифікаційного коду не дає жодних додаткових переваг чи преференцій іноземцю. По-суті, це лише код ідентифікації особи та він не несе юридичних наслідків для іноземця.
– Для чого потрібен ідентифікаційний код іноземцю?
Іноземець без ідентифікаційного коду не може вчиняти жодних юридичних дій, таких як:
- будь-які нотаріальні дії;
- купівля нерухомості іноземцем;
- реєстрація юридичної особи (підприємства) іноземцем.
– Чи можна отримати ідентифікаційний код іноземцю без його присутності?
Для того, щоб отримати ідентифікаційний код чи подати документи для його отримання без особистої присутності іноземця представнику потрібно мати нотаріальну довіреність. В той же час, іноземець не може вчиняти нотаріальних дій без ідентифікаційного коду. Але для такого випадку є спеціальна нотаріальна довіреність лише для отримання ідентифікаційного коду без особистої присутності іноземця.
Оформлення ідентифікаційного коду – не така проста процедура, як здається. Під час неї можуть виникнути різноманітні ускладнення, наприклад з перекладами та адаптацією документів. Крім того, ця формальність може забрати велику кількість часу, особливо у людини без навичок у сфері юриспруденції. Тому, найкращим варіантом буде звернутись за професіональною юридичною допомогою. Таку вам пропонує львівська компанія «Бачинський, Коломієць і партнери». З нами ви зможете легко і швидко владнати усі свої юридичні питання. Телефонуйте +380960020100