ОСОБЛИВОСТІ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ
Для того, щоб офіційно оформити шлюбні відносили, двом громадянам України потрібно лише з’явитись до будь-якого відділенням РАЦСу і подати заяву. Загальна процедура реєстрації шлюбу триває місяць часу, а також можлива тільки при особистій присутності обох з подружжя. Однак, якщо хоча б один з молодят немає українського паспорту (іноземець або особа без громадянства) процедура дещо ускладняється. Потрібні перекладені українською мовою паспортний документ іноземця, довідка про сімейний стан, а й також дійсні документи, які підтверджують законність перебування на території України. Будь-які неточності (помилки перекладу, відсутність потрібних відміток або ж закінчений строк перебування іноземця або особи без громадянства на території України) приведуть до відмови у реєстрації шлюбу. У ситуаціях, коли у нареченої або нареченої закінчується час законного перебування на території України, будь-які затримки у підготовці до реєстрації призведуть до вимушеної розлуки як мінімум на декілька місяців.
Адвокат сімейного права допоможе розібратись: які документи потрібно зібрати для подачі заяви про реєстрацію шлюбу з іноземцем; які РАЦСи Києва та Львову мають право реєструвати шлюб з іноземцем за добу; чи є різниця у процедурі реєстрації шлюбу в Україні з іноземцями, які є громадянами ЄС, РФ та інших країн; скільки часу проходить від подачі заяви про реєстрацію шлюбу до набрання свідоцтвом про реєстрацію шлюбу законної сили; як по закону легалізувати шлюб, якщо одруження відбувалось закордоном. В силу власного досвіду, юрист допоможе швидко зібрати потрібний пакет документів і відправити запити, якщо певних документів немає у клієнтів. Допомога юрист дозволить зрозуміти, які права та обов’язки виникають у зв’язку із реєстрацією шлюбу – юридичні наслідки та підводне каміння, з яким можна стикнутись.
ПІДСТАВИ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ ЗА ДОБУ
Чоловік або дружина громадянина/громадянки України автоматично отримує право на отримання тимчасової посвідки на проживання перші два роки після реєстрації шлюбу в Україні. Якщо шлюб реєструвався закордоном, то таке право виникає після реєстрації, але для оформлення документів потрібно рішення про реєстрацію легалізувати. У подальшому факт реєстрації такого шлюбу надає право отримати громадянство України. Часто саме по такій причині іноземці швидше приходять до рішення щодо офіційної реєстрації відносин. Час на бюрократичні моменти обмежений. За вказаний час у візі/у порядку безвізового режиму (не більше 90 днів), іноземець повинен зібрати і надати наступні документи:
- Закордонний паспорт іноземця (у разі якщо з країною його походження візовий режим – з проставленою візою).
- Документ, що підтверджує факт розірвання або відсутності шлюбу.
Всі документи повинні бути перекладені на українську мову та завірені в установленому законом порядку. Для використання свідоцтва про реєстрацію шлюбу в інших країнах додатково проставляється апостиль або консульська легалізація.
У юридичної фірми, яка має багаторічний досвід, та напрацьовані шляхи реєстрації швидкого шлюбу з іноземцем така процедура відбувається набагато швидше. Детальний аналіз документів та коректна підготовка документів дозволяє гарантувати нареченому та нареченій позитивний результат. Реєстрація швидкого шлюбу можлива за легального перебування іноземця на території України та наявності всіх необхідних документів для такої процедури. У правовому полі реєстрація шлюбу з іноземцем за добу нічим не відрізняється від зареєстрованого за загальною процедурою.
ДОПОМОГА ЮРИСТА ПІД ЧАС РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ З ІНОЗЕМЦЕМ
У випадку швидкої реєстрації шлюбу – участь юриста – це гарантія того, що гроші за сплачене державне мито не будуть витрачені попусту (при відмові у реєстрації кошти не повертаються). В інших випадках – це консультаційна та фактична допомога у підготовці документів, оформленні запитів, перекладах тощо.