25 березня 2020 року уряд запровадив режим надзвичайної ситуації в Україні на 30 днів та продовжив загальнонаціональний карантин до 24 квітня 2020 року. Як це вплине на іноземців, які залишилися в Україні?
На сьогодні в Україні закрито пункти пропуску через державний кордон для пасажирських перевезень, заборонено пасажирське авіасполучення, окрім як з метою забезпечення захисту національних інтересів та виконання міжнародних зобов’язань. Як наслідок, велика кількість іноземців були вимушені залишитися на території України.
У зв’язку з цим, Міністерство закордонних справ України надало роз’яснення щодо того, чи будуть випускати іноземців за межі України протягом усього періоду карантину.
Міністерство повідомляє, що порядок розгляду таких звернень від іноземних громадян не змінюється. Кожен іноземець має звернутись до посольства своєї країни в Україні та повідомити про свій намір виїхати за межі України. При цьому, іноземець зобов’язаний обґрунтувати потребу виїзду з України. Міністерство розглядатиме кожну таку заяву окремо у взаємодії з посольством відповідної держави для того, щоб прийняти оптимальне рішення як для іноземця, так і для інтересів санітарної безпеки.
Водночас нагадаємо, що іноземців, які не змогли вчасно виїхати за межі України у зв’язку із карантином, не притягуватимуть до адміністративної відповідальності. Заборона на притягнення до відповідальності стосується й тих іноземців, які не змогли своєчасно звернутися до органів міграційної служби для продовження строку перебування в Україні або для обміну посвідки на тимчасове/постійне проживання. Всі іноземці зможуть врегулювати питання законного статусу перебування в Україні протягом 30 днів після закінчення карантину.