Законодавство України передбачає різні форми відповідальності за правопорушення, які вчинили іноземці, перебуваючи на її території. Фактично громадяни інших держав мають в Україні подвійний юридичний статус. З одного боку вони знаходяться під юрисдикцією своєї країни, з іншого боку мають виконувати ті закони, які діють на території нашої держави.
В нашому законодавстві є ряд пунктів, котрі визначають відповідальність іноземних громадян за правопорушення в сфері імміграції. Протермінований паспорт, відсутня посвідка на тимчасове проживання, працевлаштування без дозволу, порушені правила реєстрації іноземних громадян в Україні – все це відноситься до імміграційних правопорушень і тягне за собою певні штрафні санкції.
Різноманітні види імміграційних правопорушень
Давайте коротенько розглянемо основні види адміністративних правопорушень імміграційного характеру. До них відносяться будь-які дії чи бездіяльність іноземних громадян, що протирічать вимогам українського законодавства в цій сфері.
Отже, підставою для притягнення до адміністративної відповідальності можуть бути наступні фактори:
- Порушення іноземними громадянами правил перебування в Україні, а також транзитного переїзду через її територію. До таких правопорушень відноситься наступне:
- Перебування в Україні без документів або за фальшивими документами – наприклад, підроблена посвідка на постійне проживання в Україні;
- Працевлаштування без дозволу;
- Порушення порядку пересування і зміни місця проживання;
- Ухилення від виїзду з України після закінчення терміну дозвільних документів;
- Порушення правил, за якими відбувається тимчасова реєстрація місця проживання іноземця в Україні.
- Порушені умови працевлаштування іноземців в Україні, навчання, надання житла і неналежне оформлення документів.
За скоєння вищенаведених адміністративних правопорушень законом передбачені певні штрафні санкції. Представники державних контролюючих органів, що працюють в цій сфері, після виявлення скоєного правопорушення складають відповідний протокол, в якому воно фіксується. Після чого на іноземця, котрий винен у скоєнні правопорушення накладається штраф – його розмір регламентується відповідними статтями чинного законодавства.
Юридичний супровід при імміграційному правопорушенні
Для багатьох є очевидним, що будь-який конфлікт із законом набагато легше владнати в тому випадку, коли інтереси особи представляє грамотний кваліфікований юрист. Він допоможе зорієнтуватись в ситуації, а також підготувати і надати всі необхідні пояснення.
Дуже корисною є присутність юриста при складанні протоколу про скоєння адміністративного правопорушення, а також при сплаті штрафу. Це допоможе звинувачуваному реалізувати свої права і свободи в повній мірі, а також захистити себе від свавілля з боку представників державних контролюючих органів.
Тому важливо з самого початку перебування на території України звернутись до кваліфікованого юриста, котрий в разі необхідності зміг би представляти ваші інтереси. Ніхто не застрахований від правопорушень, навіть людина, котра планує чітко і ретельно притримуватись букви закону.
Для початку буде корисно отримати у юриста детальну консультацію щодо основних правил перебування іноземних громадян на території України. Варто вияснити всі нюанси відносно реєстрації, посвідок на проживання та інших питань, які можуть вас стосуватися. Незнання закону не звільняє вас від відповідальності, в той час як знання допоможе уникнути помилок і хибних кроків.
Адвокатське Об’єднання “Бачинський, Коломієць і партнери” пропонує іноземним громадянам повний пакет послуг, що стосуються адміністративних правопорушень в сфері імміграції, а саме:
- Консультації;
- Повний супровід при складанні протоколу про скоєння правопорушення;
- Повний супровід при сплаті штрафу;
- Представлення інтересів в державних контролюючих органах.
Зробіть своє перебування в Україні безхмарним – ми вам в цьому допоможемо!